E-mail:
Пароль:
    Забыл пароль | Регистрация
Главная » 2013 » Ianuarie » 10 » Meci exploziv la Torino:Juventus 2 : 1 Ac Millan !!Vucinici erou )))
19:16
Meci exploziv la Torino:Juventus 2 : 1 Ac Millan !!Vucinici erou )))

LIVE SCORE

Meci exploziv la Torino: Juventus 2-1 AC Milan dupa PRELUNGIRI in Cupa Italiei! Vucinici a marcat in minutul 95!

Juventus: Storari - Caceres, Bonucci, Barzagli - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Giaccherini, Isla - Matri, Giovinco. Antrenor: Antonio Conte.

AC Milan: Amelia - Abate, Mexes, Acerbi, De Sciglio - Montolivo, Ambrosini, Boateng - Emanuelson, Pazzini, El Shaarawy. Antrenor: Massimiliano Allegri

____________________________________________________________________________________________

Min 95: GOOOOOOOOOL Vucinici inscrie din 6 metri!

PRELUNGIRI

Min 75: El Shaarawy scoate fantastic din propriul careu!!! Ocazie mare pentru Juventus!

Min 61: Sansa buna pentru Boateng, insa mingea nu intra in poarta!

PAUZA

Min 33: Giovinco scapa singur cu Amelia dar trage incredibil pe langa poarta!!!!!

Min 30: Juventus scapa pe contraatac, 4 contra 3, dar Boateng il faulteaza la 20 de metri de poarta! Giovinco trage din lovitura libera sub bara, scoate Amelia cu greu!

Min 14: GOOOOOL Juventus! Giovinco egaleaza rapid pentru campioana Italiei din lovitura libera!

Min 6: GOOOOOOL AC MILAN! Noua minune a fotbalului italian, pustiul El Shaarawy deschide scorul cu un sut de la marginea careului, dupa o centrare a lui Boateng

A INCEPUT PARTIDA!

Juventus si AC Milan, cele doua mari rivale din Italia, se intalnesc astazi in sferturile de finala ale Cupei. Meciul are o importanta maxima pentru gruparea patronata de Silvio Berlusconi, Cupa Italiei fiind unul dintre singurele trofee la care echipa sa poate spera in acest an si care, totodata, o poate salva de la dezastru.

De cealala parte, Juventus vine dupa un sezon aproape perfect, in care nu a cunoscut infrangerea decat doua infrangeri, exact cu cele doua mari rivale, AC Milan si Inter. Bianconerii au aratat insa cat sunt de puternici, reusind sa treaca de grupele Champions League, dupa ce au lasat acasa chiar castigatoarea de anul trecut, Chelsea.

Castigatoarea dintre AC Milan si Juventus se va intalni in semi-finale cu Lazio Roma, echipa la care joaca si Radu Stefan.

Citeste despre: ItaliaAC MilanJuventus TorinoSerie A

Просмотров: 487 | Добавил: Dragalin_Gheorghe | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.